James M. Murphy – Hledají se: 3 vrazi „Úspěchu v roce 2014“

„Úspěch v roce 2014“ byl prohlášen za mrtvého; policie dnes našla jeho zkroucené a rozlámané tělo na dně hluboké rokle. To, co nejprve vypadalo jako sebevražda, bylo později překlasifikováno na vraždu. Na místě činu se našly důkazy, které poukazují na známky zápasu.

Zdá se, že „Úspěch v roce 2014“ vyrazil na výšlap směr „Vstříc jasnější budoucnosti“. Zatímco obdivoval západ slunce, byl zezadu přepaden třemi podezřelými, kteří jej okradli. Po krátké potyčce byl Úspěch odstrčen a přepadl přes okraj rokle.

Policie nyní hledá tři podezřelé. Dávejte si pozor na následující myšlenky.

  1. Vůdce gangu: „Začnu s tím zítra.“ Je považován za ozbrojeného a velmi nebezpečného. Uvidíte ho číhat ve večerních stínech „Bez energie“ společně s „Cestou nejmenšího odporu“. Miluje sabotování úspěchu tím, že zhatí každou příležitost udělat něco jinak, a tak eliminuje šanci na změnu. Velmi rád vytváří důvody a výmluvy proč neudělat to, na čem právě nejvíce záleží. Jedno z jeho oblíbených rčení je: „Proč to udělat dnes, když to můžeš odložit na zítra?“
  2. Pravá ruka: „Nevím.“ Nevím je dítětem „Bez sebevědomí“ a obvykle se dá nalézt v situacích, kdy může padnout nepopulární rozhodnutí. Je skvělým deflektorem odpovědnosti, tvůrcem samolibosti a naprosto se štítí vůdcovství. „Nevím“ si dává „Iniciativu, kreativitu a budování života“ k snídani. Je arci nepřítelem Osobní pravdy a Smysluplného života.
  3. Poslední známý komplic: „Vždyť to nic není.“ Pokud má někdo štěstí a proklouzne kolem „Začnu s tím zítra“ a „Nevím“, ukáže se „Vždyť to nic není“ a ukradne mu Úspěch přímo před nosem. Je to zabiják schopnosti člověka oslavovat překonání nepřízně osudu, riskování a úspěch. Když jsou tyto tři osobní zkušenosti ukradeny, člověku se zdá, že práce už nestojí za odměnu a všechna naděje na Jasnější budoucnost je pryč.

Tito tři jsou stíháni za vraždu Úspěchu v roce 2014. Za jejich zločiny je čeká doživotí, musí být chyceni a zatčeni. Je to nezbytně nutné pro bezpečnost „Úspěchu v roce 2015“. Každý, kdo poskytne informace vedoucí k jejich zatčení, dostane za odměnu „Skvělý život“.

(originální článek)

Pozn. překl: Původní článek se týkal roku 2012. Dovolil jsem si aktualizovat rok na 2014, protože principy článku platí stejnou mírou i dnes a dlouho ještě platit budou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *